От пресцентъра на ОДМВР-Пловдив съобщиха първи подробности за катастрофата между линейка и лек автомобил Ситроен в Асеновград. Припомняме, че произшествието възникна снощи.
Според предварителните данни линейката преминала на червен сигнал на светофара с включени светлинна и звукова сигнализации и ударила движещата се на зелен сигнал кола. Това се е случило около 21:00 часа.
Прегледани и освободени за домашно лечение са тримата от медицинския екип - лекар, шофьор и медицински брат, както и 56-годишната жена, управлявала Ситроена.
Катастрофа с линейка в Асеновград СНИМКИ
При проверката е установено, че жената, управлявала леката кола, е под въздействие на алкохол - около 0,8 промила, взета й е кръвна проба.
Произшествието е отработено по административен ред.
Снимка: Николай Караджов
Прочетете още
- 17:43 Коледно чудо в „Селена": лекари посрещнаха шест празнични бебета – сред тях и малък „победител"
- 17:00 Столичани предупреждават: Мъж краде колела в квартал „Младост"
- 16:00 Фалшиви евробанкноти плъзнаха в наш град СНИМКИ
- 22:00 Семейството на загиналата в ПТП Божидара: Присъдата е болезнено ниска - 2,5 години