Сухи треви и отпадъци горят в двора на бившия завод „Полимери“ край Девня, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Варна. Няма опасност за хора и сгради, но вятърът е силен и разпръсква дима.
От община Девня уточняват, че около 15:00 часа е възникнал пожар в частен имот, недалеч от завода на „Каолин“ АД. Заради силния вятър огънят се е разпространил и е достигнал района и територията на "Полимери". Пламъците са далеч от местата, където се съхраняват химически материали и опасни отпадъци.
Няма пострадали, засега няма опасност от обгазяване и замърсяване на въздуха, материалните щети са незначителни, предаде БТА.
В момента четири пожарни автомобила от Девня, Варна и Провадия, и екип от доброволното формирование се опитват да локализират огнището на пожара, допълниха от пресслужбата на общината.
От полицията съобщиха за още един пожар – в квартал „Владислав Варненчик“, до бл. 32. Там има нерегламентирано сметище, в което горят отпадъци. Няма опасност огънят да се разрасне и се очаква багер на общината да разпръсне боклука, допълниха от полицията.
Прочетете още
- 20:11 Метрото преля: Хиляди се втурнаха към протеста, София е блокирана под земята ВИДЕО
- 15:00 Майка: Щеше да се случи най-лошото, някой пазеше детето ми!
- 14:00 Инфлуенсърка и семейството ѝ на косъм от пътен инцидент на магистрала ВИДЕО
- 18:00 Коне в парк "Туристическата градина" в Самоков - чакат да стане готова ледената пързалка?