През последното денонощие в страната са регистрирани 118 пожара, при които са загинали двама души. Един от най-тежките инциденти се разигра в Карлово, където огънят в жилищен апартамент взе жертва.
На 14 март в 11:29 часа в регионалната служба в Пловдив е получен сигнал за дим, излизащ от апартамент в Карлово. На мястото незабавно са изпратени екипи на пожарната, но за съжаление, при инцидента е открит загинал 47-годишен мъж с инициали Х. К. Г. Разследването на причините за пожара е установило, че той е възникнал вследствие на незагасена цигара.
Това е поредният случай, при който невнимание при тютюнопушене води до фатален инцидент. Органите на противопожарната безопасност напомнят на гражданите да бъдат изключително внимателни и да не оставят запалени цигари без надзор, особено в затворени помещения и в близост до леснозапалими материали.
Освен трагедията в Карлово, през последното денонощие звената на пожарната служба са реагирали на общо 154 сигнала за произшествия. Преки материални щети са причинени от 21 пожара, сред които шест в жилищни сгради, седем в транспортни средства и два в селското стопанство. Останалите 97 пожара, сред които 75 в сухи треви и горска постеля, са били овладени без сериозни щети.
Другият смъртен случай е регистриран в землището на село Ключ, община Петрич, където 71-годишен мъж загуби живота си при пожар в сухи треви. Според медицинските екипи, пристигнали на мястото, причината за смъртта е задушаване.
На фона на зачестилите инциденти, противопожарните служби продължават да напомнят на гражданите за рисковете, свързани с невнимателното боравене с огън. Отговорността и превенцията са ключови за избягването на трагични случаи като тези в Карлово и Петрич.
Прочетете още
- 11:15 Тежка катастрофа край Пловдив СНИМКИ
- 10:30 Гняв срещу мъчителите на животни: София и Перник на протест срещу Сашова и Георгиев
- 08:45 Издирваният Радослав обяви защо е изчезнал, твърди, че е сигнализирал за схема за екплоатация на тийнейджъри
- 12:00 Зодии, които ще получат много пари в края на март