Софийска градска прокуратура (СГП) ще протестира мярката "домашен арест" за младежа, който в нощта на 31 януари отне живота на 47-годишен мъж следзабележка за опасно шофиране с висока скорост.
На 3 февруари Софийски градски съд (СГС) е наложила мярка за неотклонение домашен арест спрямо 20-годишния Й. Б. Деянието е класифицирано като убийство по непредпазливост вследствие на умишлено нанесена телесна повреда.
С протеста СГП поиска спрямо обвиняемия да бъде взета най-тежката - задържане под стража.
Държавното обвинение счита, че определението на СГС е неправилно, тъй като не е съобразено с обстоятелствата по делото и обществената опасност на деянието и дееца. СГП иска Софийски апелативен съд (САС) да подложи на собствен внимателен анализ всички доказателства, да отмени определението на СГС.
"Наблюдаващият прокурор счита, че СГС необосновано е приел липса на реална опасност Й. Б. да се укрие, тъй като непосредствено след инцидента той се е укрил от органите на полицията, но е бил задържан на ГКПП „Калотина". Не е съобразил и изключително високата степен на реална опасност обвиняемият да извърши друго престъпление, която опасност се разкрива от криминалното минало на обвиняемия", пишат в мотивите си от прокуратурата.
Предстои произнасяне на САС по мярката за неотклонение на обвиняемия.
Работата по досъдебното производство продължава.
Фатален инцидент в Бистрица: Забележка за опасно шофиране завърши със смърт
Прочетете още
- 22:01 Дубайски шоколад и биохакинг - тайните на Силвена Роу пред студенти в Пловдив ВИДЕО
- 16:00 Скандал в Пловдив: пробутват „мъртви" левове вместо евро – измама посред бял ден?
- 13:00 "Прасе" припозна родопска гора за сметище СНИМКА
- 18:44 НЛО или демони? Вицепрезидентът на САЩ взриви мрежата с шокиращо признание