Жител на столичния квартал „Слатина“ стана жертва на кражба, след като гаражът му беше разбит, а от него е отмъкнато детско колело.
За инцидента съобщава Цветелин Пенков в публикация на 24 януари в социалната мрежа Facebook.
Мъжът разказва, че престъплението е извършено до блок 66 и призовава за помощ в търсенето на откраднатото колело:
"Поредна проява на вандализъм в квартала! Тази сутрин гаражът ми до блок 66 беше разбит! Взели са колелото на дъщеря ми. Моля, пишете ми, ако случайно някой го види! Благодаря Ви!".
Колелото е марка Drag Rush, а към него е добавено бяло-розово кошче, което може да послужи като отличителен белег.
Постът предизвика съчувствие и подкрепа от страна на други потребители. В коментарите Веска Сименова изразява надежда за намирането на откраднатото колело: "Дано откриете колелото на детенцето".
Въпреки че в публикацията не е споменато дали е подаден сигнал до полицията, такива случаи подчертават необходимостта от повишено внимание и сигурност в кварталите на София.
Снимка: Цветелин Пенков
Прочетете още
- 16:00 Двама младежи пазаруват с крадени карти в София. Познавате ли ги? СНИМКИ
- 17:00 Неосветена пешеходна пътека в Младост едва не уби майка и дете. Търсят се свидетели
- 15:15 Мъртви души край Окръжна болница – никой не подаде ръка
- 13:25 Тежък сблъсък край София! Има пострадали, щетите са огромни* ВИДЕО+СНИМКИ