Тревога и отчаяние тресат Сливен, след като млад мъж – Георги Георгиев Йорданов – е в неизвестност от ранните часове на денонощието. Призивът за издирването му беше публикуван в социалните мрежи от близката му Гергана Стоянова Георгиева, а стотици хора вече го споделят с надеждата информацията да достигне до колкото се може повече хора.

По думите на семейството Георги е диабетик, излязъл е без лекарства, без инсулин, без телефон и без автомобил, което поставя живота му в реална опасност. Последно е забелязан около 02:30 ч. през нощта в центъра на Сливен, след което следите му се губят.

Майка му, Мариана Георгиева – позната в TikTok като „Баба Яга“ – отправя отчаян апел към всички, които може да са го видели. В своя профил „Бъди Себеси“ тя моли за всякаква информация и умолява хората да не подминават този зов за помощ.

В социалните мрежи вече се споделя снимка на Георги, а хора от различни градове изразяват готовност да съдействат. Отбелязва се, че мъжът е бил в нестабилно здравословно състояние, когато е напуснал дома си.

„Положението е много сериозно“ – гласи призивът. Семейството е обявило и парична награда за човек, който предостави информация, довеждаща до откриването му.

Всеки, който има информация или е виждал Георги в района на Сливен или околностите, е призован незабавно да се свърже с телефон 112 или да пише в профила на майка му.

В подобни моменти всяка минута е ценна. Споделянето на информация може да спаси живот.