Слаб снеговалеж предизвика вълна от коментари в социалните мрежи от жители на Русе, които сигнализират за липса на почистване и опесъчаване на улиците в града.
„И... следа от снегорин, или опесъчаване... няма... Вярно, събота сутринта е, ама...“, пише русенец в местна група.
Според други потребители ситуацията не е по-различна и в околните райони. „Никъде нищо не чистят, извън града е също така“, гласи друг коментар.
Някои от включилите се в дискусията реагират иронично: „Снегорините в Русе са виртуални, виждат ги само определени хора.“ Други пък омаловажават ситуацията с думите: „Голямо плакане на 3 санта сняг.“
Към момента няма официална информация за предприети действия по почистването, но шофьорите призовават за по-навременна реакция при зимни условия, особено в ранните часове на деня.
От АПИ съобщиха, че временно движението по път I-5 Русе – Бяла е ограничено за над 10 т в двете посоки поради снеговалеж и снегопочистване. Ограничено е движението и при км 69 на път I-2 Разград - Русе поради аварирал тежкотоварен автомобил.

Снимка: Васил Нинов
Прочетете още
- 19:46 Огромни скални късове върху пътя Самоков – София! Пътуващи на косъм от трагедия
- 19:00 Къде сбъркахме? Дете нарита трибагреник, украсен с лика на Ботев СНИМКИ
- 17:59 На тротоара, заобиколен от неразбирачи. Мъж издъхна в ръцете на жена, тя призова за осведоменост
- 17:44 Неидентифициран американски военен самолет нахлу в руското въздушно пространство