Бургаски съдебен изпълнител извади на публичен търг оборудвана хотелска тоалетна край морето. Санитарният възел е обявен за продажба от ЧСИ с начална цена от 1760 лева или приблизително за 900 евро.
WC-то се намира в малък семеен хотел на ул. "Странджа" №34 в Китен, на метри от брега на морето. От публичната обява за продажбата става ясно, че тоалетната е извадена на тезгяха заради неразплатен дълг от собственика на хотелската сграда "Бг Вижън" ЕООД към частно търговско дружество.
Тоалетната, която се намира в приземния етаж, е обособена като самостоятелен обект и има собствен идентификатор, поради което и няма законова пречка да бъде продадена отделно от хотела. Засега обаче кандидат-купувачи не са се явили.
Новината за предстоящия търг, на който ще се продава тоалетната, вече е обиколила Китен и съседните курорти и местните хора с интерес очакват дали някой ще си купи WC, пише "Монитор".
В обявлението на ЧСИ е посочено, че извадения за публична продажба санитарен възел е с площ от 5 кв. м. Помещението е облицовано с гранитогрес и фаянс и е оборудвано с тоалетна чиния, мивка и душ.
Оферти от потенциални кандидат-купувачи се събират до 28-ми март, а на следващия ден ще се проведе и търга. Тогава ще стане ясно дали хотелът ще остане без една от тоалетните си.
Прочетете още
- 11:38 Издигнаха тържествено трибагреника на церемонията за Трети март в София СНИМКИ
- 13:00 Какво пише в Санстефанския мирен договор: Мечтата, убита на Берлинския конгрес СНИМКИ
- 11:01 Майката на убития Митко от Цалапица: Подигравка! Протест срещу Васил Костадинов
- 16:00 Ще има ли връзка между магистралите "Тракия" и "Марица" в направлението Бургас-Свиленград?