33-годишна жена и 6-годишният й син са пострадали при верижна катастрофа по пътя за Малко Търново, малко след село Маринка, съобщиха от Областната дирекция на МВР Бургас.
Произшествието е станало днес около 14.23 ч., на 2-3 км. след селото. Ударили са се три автомобила - "Сузуки Витара” с бургаска регистрация, управляван от 33- годишна бургазлийка, “Дачия Логан” с бургаска регистрация, управляван от 40-годишен бургазлия и “Форд мустанг” с бургаска регистрация, управляван от 57- годишен бургазлия. И трите коли са се движели в посока село Маринка.
Инцидентът е възникнал при т.нар. “двойно изпреварване” - водачът на форда предприел изпреварване на двете предходни коли, като паралелно с това и водачката на сузукито опитала да изпревари дачията. Така се стигнало до сблъсък, при който сузукито изхвърчало от шосето и се блъснало в крайпътно дърво.
Жената и детето са откарани в УМБАЛ Бургас. Към този момент все още няма данни за здравословното им състояние, каза говорителят на полицията Цветелина Рандева.
Движението в пътната отсечка се извършва след ръчно регулиране в едната лента.


Прочетете още
- 17:45 Проверка на GlasNews.bg: Какво се крие край хижа „Петрохан" след тройното убийство СНИМКИ
- 19:08 Местен избухна за кървавия ужас в Петрохан: Те бяха мои съседи. В планината хората се спасяват взаимно СНИМКИ
- 16:55 Мъж ритна в лицето 13-годишен младеж заради игра със снежни топки
- 11:43 Педофилът от Монтанско се гаврил с 8-годишно момиче и 7-годишния ѝ брат