Докато пловдивчани ежедневно обикалят по три квартала в търсене на свободно място за паркиране, водач с бургаски номера намери революционно решение на проблема – направо върху тревата!
Любопитното изпълнение е забелязано в квартал „Кючук Париж“, в района на „Даме Груев“, където автомобилът гордо е „акостирал“ насред мъничка полянка, сякаш е част от природния пейзаж. Колата стои там уверено, като че ли някой е казал:
„Няма паркоместа? Няма проблем – има поляна!“
Изглежда шофьорът е решил да измисли нов урбанистичен стандарт – „зелено паркиране“, при който вместо асфалт се използва трева, а вместо маркировка – въображение.
За жалост, от тази „иновация“ най-много страда именно самата полянка, която очевидно не е дала съгласие да бъде превърната в импровизиран паркинг.
Местните зевзеци вече подозират, че това е експеримент в стила „Бургас срещу Пловдив – кой е по-креативен в паркирането“, но резултатът засега е ясен – тревата губи, ламарината печели.
Ако тази тенденция продължи, съвсем скоро можем да очакваме нови „зелени паркинги“ из тепетата – по полянки, градинки и кой знае, може би скоро и по детските площадки, за пълно градско преживяване.
За съжаление, из някои части на града това вече е факт.
Снимки: Филип Хачиков/ Facebook

