Пожарът, избухнал днес по обяд в нива край Димитровград в близост до разклона за село Добрич, е причинен от трактора, който се е запалил в движение. Това съобщи началникът на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” в Хасково – старши комисар Митко Чакалов.
Според събраната до момента информация причината за запалването на движещата се селскостопанска машина, вероятна е техническа неизправност. Обстоятелства около ситуацията все още се изясняват. Според разкази на свидетели трактористът е успял да скочи от горящата машина, която е навлязла в селскостопанския блок, подпалила го е и се е спряла след удар в крайпътна мантинела, каза още комисар Митко Чакалов, цитиран от БТА.
Началникът на пожарната в Хасково обобщи информацията и от друга невралгична точка в региона – край харманлийското село Диситиево, където в труднодостъпна местност в събота по обяд пламна пожар.
Към момента този пожар е локализиран, но все още оставаме на място, обхождаме периметъра отвсякъде, защото има лек вятър и опасността от пламване отново остава, каза комисар Митко Чакалов. В този район пожарът е приземен и е засегнал горски масив от около 600 декара, изгорели са предимно сухи треви, храсти и частично дървета.
Снимка: Крепост - Художествена галерия на открито
Прочетете още
- 13:00 Кола се качи върху тротоар и отнесе табела в София, шеги заваляха във Facebook
- 12:00 Астролог посочи три зодии, чийто живот ще се промени на 180 градуса до края на юни
- 11:07 Скандал при горяща нива край Димитровград: Мъж се скара на журналист, поиска телефона му СНИМКИ+ВИДЕО
- 10:00 Зловеща експлозия в Иран е заснета на ВИДЕО, започна масова евакуация