Затвориха магистрала „Тракия“ в участъка между Бургас и Карнобат заради навявания, които образуват така наречените "фунии".
Те се образуват в откритите участъци на магистралата. Заради силния вятър се получава завихряне. "Фуниите" са изключително опасни. Образува се и лед.
Снегът предизвика поразии: Затворени пътища и проходи. Вижте къде!
От АПИ призовават шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост по следния обходен маршрут: АМ „Тракия“ при пътен възел „Зимница“ – с. Зимница – „Петолъчката“ – път I-6 Карнобат – Айтос – Бургас и обратно.
1320 снегопочистващи машини са обработвали през нощта пътищата от републиканска пътна мрежа, за да се осигури безопасно пътуване на шофьорите, предава БТВ.
Обработката на настилките продължава като при усилване на снеговалежа ще се включи допълнителна техника.
За днес е определен оранжев код за потенциално опасно време, снеговалежи и вятър в 9 области. Тежка е обстановката в проходите "Пампорово" и "Превала", където автомобилите задължително трябва да са оборудвани с вериги, а камионите над 12 тона и тези с полуремаркета не се допускат.
Прочетете още
- 21:00 29-годишна жена оглави класацията на най-младите милиардерки. Как го постигна?
- 21:32 Мъж е прострелян в центъра на София след скандал за предимство ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Празничен дух на колела: Шофьор зарадва малки и големи с украсената си кола СНИМКА
- 07:30 Свлачище блокира движението през прохода Троян - Кърнаре СНИМКИ+ВИДЕО