Петнадесет служители на Национална компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ) са били заловени да крадат ябълки от частна градина по време на ремонтни дейности между гарите Дралфа и Търговище. За случая съобщи министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов, след като получил сигнал и разпоредил проверка.

В публикация във Facebook Караджов уточни, че всички 15 служители от Железопътна секция – Шумен вече са установени и в понеделник ще дадат писмени обяснения. След това ще им бъдат наложени най-тежките дисциплинарни наказания.

Министърът подчерта, че подобни действия подкопават доверието в институциите и нарушават професионалната етика. Той определи случая не като „дребна нередност“, а като сериозно нарушение, добавяйки, че законът трябва да важи за всички без изключения.

Караджов благодари на гражданите, подали сигнала, и изрази признателност за проявената нетърпимост към неправомерното поведение. Той се е свързал с човека, който първи е разказал за инцидента, както и с неговия баща – подателя на сигнала, за да им поднесе лично извинения от името на институцията.