Случай с „неочаквана добавка“ в хранителен продукт стана обект на широко обсъждане в социалните мрежи. На 22-и март Татяна Николова публикува във варненска група във Facebook сигнал, придружен със снимков материал, според който е открила насекомо в буркан с лозови листа.
„И тъкмо увивам последните сърми...“
По думите на Николова, тя е закупила продукта с етикет на фирма „Фамилекс“ ООД от супермаркет. Твърденията ѝ сочат, че находката е била открита в процеса на приготвяне на храна.
„И тъкмо увивам последните сърми и ме гледа един звяр. И той стерилизиран“, споделя тя в публикацията си, като прилага снимка на насекомото, което според коментиращи под поста прилича на скакалец.
На официалния сайт на компанията „Фамилекс“ се посочва, че тя е една от водещите в своя бранш, а основните ѝ дейности включват внос, пакетиране, дистрибуция и търговия с хранителни продукти. От фирмата подчертават, че голяма част от продуктите в асортимента им са „висококачествени български продукти“.
Позицията на фирмата според авторката на сигнала
В публикацията си Николова описва и обратната връзка, която твърди, че е получила след контакт с компанията. Според нейните думи, от „Фамилекс“ са обяснили, че под тяхното име пакетира друг производител.
„От „Фамилекс“ излязоха с обяснението, че под тяхното име пакетира друг производител и че не е безобразие да се случи това нещо. Чакаме производителя да се произнесе, макар че фирмата по етикет е „Фамилекс“. Производителят нямам идея даже кой е“, твърди още Николова.
Потребителката допълва, че от фирмата са записали данните от партидата (дата на производство и срок на годност), но изразява недоволство от липсата на по-категорична реакция или компенсация към момента на публикацията.
Реакциите: Между иронията и качеството
Постът на Татяна Николова събра десетки коментари, като част от потребителите подходиха с доза ирония към ситуацията, изтъквайки „екологичния“ аспект на находката:
- Чанко Чанков: „Щом скакалец е хапвал оттам, значи е чист продуктът“;
- Иван Руменов: „Трябва да им благодарите, че не са третирани с отрови... Чист продукт!“.
Въпреки шеговитите подмятания, случаят повдига въпроса за контрола на качеството при продуктите, които се предлагат под формата на „private label“ (собствена марка), където дистрибуторът и действителният производител често са различни юридически лица.




Прочетете още
- 15:44 Трима са пострадали при катастрофата между кола и камион край Пловдив
- 16:45 Законно ли е? Багер дълбае в основата на Мелнишките пирамиди СНИМКА
- 14:00 Бяла приказка в родопско село, намиращо се едва на час от Пловдив
- 12:00 "Заплашва да те наръга и убие, не спира да псува": Пиян вдигна накрак столичен квартал