Жена сигнализира за жестоко отношение към животно.
Звездомира Николова твърди, че мъж от русенското село Тръстеник е пребил кучето си с прът и камшик. След побоя мъжът е изхвърлил животното извън селото, а по думите на Звездомира състоянието му не е било никак добро.
"Потресена съм от човешката жестокост!", категорична е Звездомира.
В публикация в социалната мрежа Фейсбук Звездомира Николова отбелязва, че пребитото куче се е прибрало в дома си ден след побоя.
"Не можахме да измъкнем днес горкото куче от онзи, който го преби. Мъжът се беше скрил и ние нямахме доказателства, че той е извършителят. Жена му, естествено, отрече всичко, защото ако беше признала, щеше да осъмне пребита, както се е случвало", пише още тя.
Жената твърди, че мъжът отглежда и други кучета, като по думите побоят над животните е ежедневие.
"Приятели! Имаме нужда от вас, от свидетели, които да ни кажат и разкажат за поведението на мъжа, чието име няма да назова! Този изверг държи кучетата си гладни, а побоят е нещо ежедневно. Не може никой нищо да не е видял и да не е чул! Пишете ми на лични съобщения, анонимността е гарантирана! Идеята е такива изроди да си получат наказанието!", добавя Звездомира.
В Закона за защита на животните ясно е упоменато, че проявата на нехуманно отношение е забранена. За нехуманно отношение към животните се смята причиняване на болка или страдание на животно или предизвикване на силен страх.
Прочетете още
- 16:43 Катастрофа затруднява движението в София, пристигна линейка СНИМКИ
- 18:00 14-годишно момче и 15-годишно момиче задигнаха автомобил във Варненско СНИМКА
- 17:00 Радостна вест за младата жена, издирвана в Бургаско СНИМКА
- 19:00 Тревата расте, проблемът също – кой ще излезе от храстите пръв: дете или кърлеж?