Жителка на Сливен сигнализира за сериозен проблем с изоставена постройка в ж.к. „Стоян Заимов“, от която по думите ѝ се носи силна и неприятна миризма. 

В публикацията в социалната мрежа Facebook от 14-и декември Полина Георгиева съобщава, че сградата се намира в непосредствена близост до детска площадка, футболно игрище и жилищни блокове, включително бл. 73.

Според сигнала постройката е превърната в нерегламентирано сметище и обществена тоалетна, а миризмата е трудно поносима за живеещите наоколо.

„Вонята е… не мога да я опиша с думи. Тази сграда, която е общинска мисля, е превърната в тоалетна и сметище“, пише Георгиева и подчертава, че децата от квартала играят ежедневно в района.

Полина допълва, че още през лятото е разговаряла с почистващ екип на общината, който е поел ангажимент сигналът да бъде предаден и да се вземат мерки, но до момента промяна няма.

В публикацията си жената посочва и конкретен тревожен детайл - в изоставената постройка е била изхвърлена кравешка глава, което допълнително е влошило ситуацията.

Към сигнала са приложени и снимки, на които се виждат нахвърляни отпадъци вътре в сградата. Макар миризмата да не може да бъде усетена чрез кадрите, видимото състояние на мястото ясно показва проблема, за който жителите настояват да бъде решен.

Хората от квартала апелират за навременна намеса от страна на общината, тъй като зоната се използва активно от деца и се намира в непосредствена близост до жилищни сгради.