Общо 19 души са били задържани в полицията за престъпления, свързани с дрога през изминалата поредица от празнични и почивни дни на територията на ОД на МВР-Пловдив.
Специализираните операции за пресичане на незаконното разпространение и употреба на наркотични вещества и техни аналози са проведени от служители на шестте районни управления в Пловдив и колегите им от Асеновград и Първомай, съобщиха от полицията.
Сред арестуваните са 21-годишно момиче, две момчета на 18 и с година по-малък от тях тийнейджър. Част от извършителите са с криминалистични регистрации и осъждани. В хода на процесуалните и следствени действия общо са иззети повече от 510 грама марихуана и различни количества синтетичен канабиноид, амфетамин, метамфетамин, кокаин, хероин и екстази.
По случаите са образувани 17 бързи и 2 досъдебни производства под наблюдение на прокуратурата.
Прочетете още
- 13:00 Отведохме я за повръщане, върнаха ни я в ковчег: гняв в Добрич след смъртта на дете
- 12:00 Жена избухна за смъртта на Стефан, потресла България: Петима срещу един - съзнателна агресия и страхливост
- 18:00 Теро загуби своя човек, ще му даде ли някой шанс СНИМКИ
- 15:50 Спецоперация! Откриха кило смъртоносна дрога в Мерцедес на АМ Тракия