Намелена е видимостта на отделни места в низините и равнините тази сутрин. През деня ще бъде предимно слънчево. Над югозападните райони ще има увеличение на високата облачност. В следобедните часове, главно над планините, ще се развива купеста облачност. Ще духа слаб източен вятър. Дневните температури ще се повишат и максималните ще бъдат между 20° и 25°, за София – около 22°.

Над планините ще преобладава слънчево време с развитие на купеста облачност в следобедните часове. Само на изолирани места е възможен слаб краткотраен дъжд. Ще духа слаб и умерен вятър от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16°, на 2000 метра – около 8°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Преди обяд ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, а след обяд – от юг-югоизток. Максималните температури ще са от 16°-18° по Северното Черноморие до 20°-21° по Южното. Температурата на морската вода е 10°-12°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.