Първи снежен циклон с по-значителни валежи у нас ще се развива в следващите дни над Централна и Източна Европа. Центърът на областта с ниско атмосферно налягане преминава северно от страната. Очакванията са да натрупа сняг между 25 и 30 сантиметра. Заради вятъра на места ще се образуват преспи, твърдят синоптиците. Резкият спад в градусите ще е около 20.

След високи дневни температури във вторник през деня, ще настъпи рязко захлаждане привечер и през нощта срещу сряда. Заради голямата разлика в атмосферното налягане, застудяването ще започне с много силни пориви на вятъра от северозапад. Температурите в западната половина на страната бързо ще паднат и валежите от дъжд ще преминават в сняг. По планините и проходите ще има навявания. Очакват се усложнения с трафика. Снежната покривка към края на работната седмица ще е между 5 и 15 см в равнините, до 20-25 см - в предпланинските райони и до 40-50 см - в планините.

Рязкото захлаждане ще е особено осезаемо, тъй като температурите ще паднат с 10-15 градуса и ще се задържат ниски до края на седмицата. Очакваме минимални стойности около минус 10 градуса през почивните дни.

Прочетете още
- 08:00 Вандалска акция в столичен квартал: Нарязаха гумите на паркирани автомобили СНИМКИ
- 10:00 Русенец: Почти стигнах до бой заради нахален продавач на "маркови" парфюми
- 09:00 Ден 15 от войната с Иран: Удари, ответни атаки и риск за глобалната икономика
- 23:00 Дневен хороскоп за 14 март: Овни, очертават се леки проблеми