Първи абсолвенти защитиха онлайн бакалавърските си тези и им предстои да вземат дипломи. Това се случи в Химико-технологичния и металургичен университет, разказа неговият ректор проф. Сеня Терзиева. Предстои да бъдат проведени и първите дистанционни кандидат-студентски изпити по математика и природни науки.
На 11 април младите хора ще могат чрез специална платформа да решат тестовете си за прием във вуза. „В крайна сметка ние приемаме и с резултати от зрелостните изпити, така че тестовете за прием не са чак толкова фатални, ако абитуриентът иска да дойде при нас“, допълни тя. Университетът се кани да направи онлайн и дни на отворените врати.
Техническият университет в столицата пък проведе тестове по математика още на 28 март, като условието беше студентите да имат достъп до непрекъснат интернет, и на него се явиха 500 души. На 4 април университетът ще си постави по-сложна цел – да проведе онлайн изпита си по рисуване за специалността „Инженерен дизайн“.
Прочетете още
- 21:09 Майката на Митко от Цалапица: „Няма да спра, докато не получа справедливост за детето си"
- 11:00 ВИДЕО показва опасни дупки на мост в Карловско
- 13:00 Блокиран над Йончево езеро, Тео оцеля благодарение на иглу, екип и желязна воля СНИМКИ
- 12:00 11 март: Денят, в който светът спря – помним ли още как ковидът ни промени?