Боян Бонев, който страдаше от левкемия, загуби битката с коварното заболяване. Момчето, в чиято подкрепа се включиха бивши съученици и колеги от СУ „Проф. д-р Асен Златаров“ на майка му, където тя е преподавала, вече не е сред нас. Тъжната вест сподели неговата майка Ваня Георгиева в личния си профил във Facebook вчера.
Днес нашия скъп син Боян премина в един по-хубав свят. Нашето семейство е благословено от Господ, защото беше дарено с такова дете. Благодарим Ти Господи за това щастие! 23 години изпълнени с много любов, стремежи и мечти. Ще останеш завинаги в сърцата ни!
Съдбата на момчето трогна десетки пловдивчани, които само в рамките на първия учебен ден миналата година събраха над 6000 лева в негова подкрепа. Сумата непрекъснато се увеличаваше. 12 а клас, на който класна в прогимназиалния етап беше майката на Боян, започна поредица благотворителни инициативи в негова подкрепа.
Въпреки всички усилия и цялата подкрепа Боян си отиде.
Прочетете още
- 11:38 Издигнаха тържествено трибагреника на церемонията за Трети март в София СНИМКИ
- 13:00 Какво пише в Санстефанския мирен договор: Мечтата, убита на Берлинския конгрес СНИМКИ
- 11:01 Майката на убития Митко от Цалапица: Подигравка! Протест срещу Васил Костадинов
- 08:25 Ирански дронове удариха посолство на САЩ