Протестиращи, участници в блокадата на "Орлов мост", искат полицията да им върне отнетите вещи от нощта на 2 септември. Те се събраха пред софийското Второ районно, предава NOVA.
Припомняме, властите премахнаха палатковите лагери пред Софийския университет и на „Орлов мост” след сблъсъците на площад „Независимост”. Бяха конфискувани част от вещите на протестиращите.
В социалните мрежи протестиращите са направили списъци с вещите, които искат да им бъдат върнати, включващ палатки, сгъваеми маси, транспаранти и шатри. Демонстрантите твърдят, че процедурата е трудна и не могат да си върнат вещите.
А от СДВР заявиха, че е нужен само документ, който да потвърди, че те са собствениците.
Прочетете още
- 08:01 Най-големият ритейл парк в Пловдив привлече водещи брандове и продължава да се разширява СНИМКИ
- 10:00 Контрольорка свали дете от автобус – нямала дребни за ресто
- 11:00 Мъж се сби с друг, за да спаси кученце, носено в торба
- 11:30 Статуя на Григор Димитров се появи в карловското село Дъбене ВИДЕО