Новото огнище в Пловдивско е тръгнало от среща на евангелисти в Перущица. Това заяви областният управител Дани Каназирева.
„При този брой положителни проби, решихме да свикаме спешна пресконференция. Истината е, че от няколко дни очакваме това, предвид случая в Перущица. Проведено е масово събиране, а кметът на Перущица не е бил уведомен”, каза Каназирева.
Положителните проби за цялата Пловдивска област са 10, а 12 са обявени заради грешката в системата от вчера, когато не бяха отчели всички случаи.
Според областния управител заразата е пренесена в Перущица от лектори от Варна.
Контактните лица са 20, като са взети мерки от полицията. Движението ще бъде ограничено, но няма да се слагат КПП-та.
Останалите положителни проби - две са от Община Раковски, които са били също в Перущица. Има само една заразена жена в Пловдив. Другите два случая са контактни лица на заразени от Доспат.
Прочетете още
- 13:00 Как да направите неустоими зелеви сармички
- 12:00 Празнувайте без да убивате или осакатявате хиляди малки сърчица
- 11:00 "Къде са будните, бдителни граждани?": Помляха стената на столично школо СНИМКИ
- 10:00 Къси светлини в мъгла, дълги в слънце: българският пътен фолклор, който не признава физика и закон