Времето днес ще преобладава слънчево, преди обяд по-значителна облачност ще има над Централна Северна България и Средногорието, където все още на отделни места ще превалява дъжд. В следобедните часове главно над югозападната част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Дневните температури ще се понижат и максималните ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°.
В планините преди обяд по-значителни увеличения на облачността ще има по Старопланинското било, Средна гора, Родопите, Странджа и Сакар. Около и след обяд ще се разви купеста и купесто-дъждовна облачност и на места, главно в Рило-Родопската област и Средна гора ще превали и прегърми. Ще духа предимно умерен вятър от североизток, по билата от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 17°, на 2000 метра - около 9°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. Преди обяд по-значителни увеличения на облачността ще има над южното крайбрежие, а след обяд ще се развие незначителна купеста облачност. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималните температурите ще бъдат между 23° и 26°. Температурата на морската вода е 21°-24°. Вълнението на морето ще е 2 бала, а на юг от Бургас - 3 бала.
Прочетете още
- 10:00 Човекът, който предупреди Бизюрев, не трябва да бъде в системата на МВР ВИДЕО
- 15:28 Шофьор подкара по Главната в Пловдив СНИМКИ
- 11:00 Фрапиращ сигнал: Твърдят, че майка и малкото ѝ дете живеят под терасата на блок СНИМКИ
- 15:00 Забравен куфар, намерен апетит: кой прибра багаж с бебешки дрешки? ВИДЕО