Протест заради жестокост към животни в Павел баня. Недоволството е заради десетки случаи на отровени и простреляни кучета в града. Става въпрос както за бездомни, така и за домашни животни.
„През последните месеци има случаи на отровени кучета, които са умрели в адска агония. Вчера едно куче, след като е било простреляно, се е провлачило до хотел, пред който е паднало. Имало е страшна кръвозагуба“, коментира Ивелина Недкова, представител на Animal Hope – Казанлък.
Сигнали са подадени, очаква се отговор.
„Кучето, за което се грижех през последните три години, след като го прибрах от улицата, изяде навън филия с хляб пред очите на приятелката ми. В този момент говорех с нея по телефона и аз я успокоих, че просто някой е решил да остави храна за животните. Но не… Тези случаи зачестяват, колкото повече говорим за тях, сякаш толкова повече се случват. Вчера получих отговор от общината на сигнал, който бях подал“, коментира жител на Павел Баня пред бТВ.
Според него е необходимо да има спешен видео контрол в града и да се създаде на регистър на домашните кучета.
„И в момента има видео наблюдение, но няма как да поставим камери на всеки ъгъл. И сега имаме регистър за кучетата. Общината започва кампания за безплатна кастрация на домашните животни. Идеята е не гражданите да ходят при ветеринаря, а лекарят да посещава домовете“, коментира Милена Кавръгова, зам.-кмет на община Павел Баня.
Прочетете още
- 18:00 Преди 47 години към космоса излита първият български космонавт Георги Иванов
- 16:00 Перфектните великденски яйца: трик, с който ще ги белите за секунди
- 19:00 След загубата на Янка Рупкина: Дуетната й половинка Илиян Йорданов е хоспитализиран от мъка
- 15:00 Софиянец си "набра" от скъпия кашкавал, издирват го ВИДЕО