Преминавайки границата между сарказъм и остра социална критика, жалбата, адресирана до столичната управа, ни отвежда в сърцето на Люлин 9 – квартал, който вече не прилича на обикновено жилищно място, а се е превърнал в истинска биосфера. Дали ежедневието тук се е превърнало в джунгла, в която децата се губят, а тревата надминава всякакви граници – политическите, социалните и дори културните? Мъж сподели в мрежата с ирония и тревожни наблюдения за ситуацията, която от две седмици тревожи жителите.

Столичанка за избуяли треви: Чакаме да завъдим змии ли?

„Уважаеми г-н Кмете,

Пиша Ви от джунглите на Люлин 9. Да, вече не е квартал – това е биосфера! Тревата е над метър, децата се губят по пътя към детската площадка, а майка ми ми каза, че последно е видяла кучето си на входа преди три дни.

Разбирам, че косите по план – от 1 до 10 микрорайон, но дотогава в 9-ти и 10-ти вече ще трябва да идвате с мачете, хеликоптер и евентуално с армия. Предлагам Ви да съберете екипчето и да направите нещо революционно – приоритизация! Например да започнете от:

· Детски площадки (за да се виждат децата)

· Детски градини и ясли (иначе ще трябва да ги търсим с дрон)

· Болници (ако някой се изгуби или ухапе нещо)

· Пазари и места с повече хора (че там тревата вече и сергиите е превзела)

А между другото – зад блока в Люлин 9 от зимата преди две години си стоят едни клони на купчина. Те вече са станали исторически обект и май само ЮНЕСКО не ги е обявил за културно наследство.

Сериозно сега – такова нещо даже и при ГЕРБ не е било. А Вие уж сте по-хубави, по-красиви, по-млади... ама май сте още по-зле. Дано да греша, ама тревата друго говори.

Поздрави и с надежда за спасение,“ написа Georgi Nikolaev.

До колко сантиметра височина трябва да стане тревата, за да бъде окосена? СНИМКИ

 

Снимки: Stanislava Popova, Anita Nodkova