Интензивна градушка падна в част от София. За това сигнализират очевидци.
На този етап има информация, че засегнатите квартали са "Младост", "Дружба", "Студентски град" и "Редута".
Meteo Bulgaria
Николай Стайков
Според потребителите, цитирани от Meteo Bulgaria, градушката е едра и силна.
От техни кадри става ясно, че част от улиците са побеляли, а действително някои са късове лед са със сериозни размери.
През следващото денонощие облачността над страната ще бъде предимно значителна, купеста и купесто-дъждовна, съобщиха от НИМХ.
На много места ще има валежи. В отделни райони от Западна и Централна България ще има и гръмотевични бури. Там има условия за локални интензивни явления, значителни количества на валежите и за градушки.
През нощта ще бъде почти тихо, а през деня ще духа до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, в София – около 19°.
Лилия Мутафчиева
Ралица Генева
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 20:42 Два счупени световни рекорда - Карлос Насар с безупречно представяне в Кишинев!
- 16:11 Великден в писма: Какво бих казал на себе си в мълчаливата събота
- 15:00 Великденски "поздрав": Замериха кола с яйца в Ямбол СНИМКА
- 19:00 55 предписания са били игнорирани в ОПУ - Смолян, бебето плати с живота си
11g24g9okto 16:51, 22.05.2024
Eee te to yb ver li no1124g
Сулю 17:01, 22.05.2024
Ако беше Баце на власт,щеше да я спре!