Засиленият трафик на товарни автомобили към "Дунав мост 2" при Видин блокира движението и на леките коли. От дни опашките са на километри преди граничното съоръжение по целия околовръстен път на града.
Тировете, които пътуват в посока към Румъния, се отклоняват за изчакване още на териториите на областите Враца и Монтана.
Градушка и свлачища посрещат влизащите шофьори у нас през "Маказа" СНИМКИ
Буферна зона има и преди моста във Видин. На граничния пункт с Румъния на изхода от страната товарните автомобили преминават по пет от общо шестте трасета. Едно е за леките коли и автобусите, съобщиха от дружеството, което стопанисва граничното съоръжение.
Обясниха, че причина за опашките е засиленият трафик, информира БНТ. По 1100 товарни автомобила преминават средно на денонощие само в едната посока. Задръстванията са заради почиващи в кабините шофьори и пък опити за изпреварване, при което се блокира движението.
Ще има ли най-накрая нов мост над река Марица до село Градина?
Прочетете още
- 13:00 „Крие сладки в храстите и ги дава на деца": сигнал от майка разтревожи Плевен
- 09:00 Защо не се получава бременност? Отговорите на ендокринолог от Пловдив ВИДЕО
- 11:06 Сърдечният ритъм издал пилота: Как ЦРУ го откри, използвайки секретна технология
- 11:31 Почина Стоян Йорданов – любимец от „България търси талант"