Катастрофирал камион блокира движението в Прохода на Републиката, след като товарът му се разпиля по пътното платно. Инцидентът е станал тази сутрин на път II-55 в района на село Пчелиново, като към момента преминаването в участъка е силно затруднено.
По първоначална информация е самокатастрофирал ТИР. Водачът, мъж на 39 години е тестван за употреба на алкохол, отчетен е
отрицателен резултат. Мъжът е транспортиран за преглед в здравно заведение в Стара Загора.
Заради инцидента движението по път II-55 Гурково – Велико Търново е ограничено. Властите въведоха обходни маршрути за леките автомобили, които се пренасочват по път I-6 Гурково – Мъглиж – Казанлък и след това по път I-5 през прохода „Шипка“.
Тежкотоварните автомобили над 12 тона временно изчакват в района на Гурково до освобождаване на пътя.

Снимки: Марияна Дамянова
Прочетете още
- 00:01 Почитаме светец, получил званието човек Божи
- 08:00 Левкемията отне детството му, но не и надеждата: помогнете на 7-годишния Никола
- 23:00 Дневен хороскоп за 17 март: Близнаци, енергията на планетите ще е на ваша страна
- 12:44 Майката на Николай Златков твърди, че видяното по тялото му не съответства на експертизата