Ще бъде хладно с температури около и дори малко по-ниски от нормалните за първата половина на февруари. Студът е гарантиран и то две седмици напред.
Това каза климатологът проф. Георги Рачев, допълвайки, че хладният въздух ще се задържи.
„За това е виновен много голям антициклон, който много отдавна не е бил над европейската територия над Русия, където обикновено му е мястото“, обясни проф. Рачев.
По думите му няма да има валежи поне още 10 дни.
В началото на другата седмица ще е най-студено. Дори в Пловдив, където е най-топло, сутрешните температури ще са минусови, а дневните няма да превишават 5 градуса.
"Тези, които ще практикуват ски - кротко, защото пистите ще са заледени. Трябва да се прави изкуствен сняг, за да се покрива пистата. Всяко падане ще боли", каза проф. Георги Рачев.
На Боровец се очакват "ледени дни" и дори максималните температури ще бъдат отрицателни.
"Температурата на Тодорка и Маркуджиците ще бъде минус 12-14 градуса сутрин, а на обяд - минус 5-6 градуса", допълни климатологът.
Прочетете още
- 15:36 Нови подробности по случая с Ивайло и Йордан, отвлекли младеж в София
- 20:25 Река преля и заля част от наш град! Изведени са хора СНИМКИ
- 18:50 Бивш председател на ДАНС: Има много съмнителни неща около дейността на групата в „Петрохан”
- 22:00 Изолиран остров предлага безплатен престой, но има едно условие