Взривът е станал в две къщи. Издирват се брат и сестра на около 50 години. Къщата е срутена. Тя е триетажна. Силният взрив стана на улица „Родина“ в Банкя около 11:30 часа.
Още има задушлив дим в района на инцидента. Полиция и пожарна се опитват да го загасят, за да се стигне до руините и кучета да проверят за загинали.
Кметът на Банкя Рангел Марков обясни, че мъжът е бил нощна смяна и днес предстои също да е на работа.
„Засега близките, които търсят брата и сестрата не са им отговорили. Една от версиите за взрива може да е събиране на газ на място, течна газ. Вероятно е неизправност в самата инсталация. Контролът се упражнява от доставчика на газ“, обясни Рангелов пред bTV.
Хората разказват, че при взрива се е чул страшен гръм, а къща в съседство се е разтресла „като от земетресение“.
Охранителна камера е заснела експлозията в Банкя ВИДЕО
"Овергаз" за взривената къща в Банкя: Вероятно е станало изтичане
Издирват мъж и жена след взрива в Банкя
Прочетете още
- 11:00 Твърдят, че мъж е откраднал кутията за дарения на болно момиче в София СНИМКИ
- 14:00 Водач на тротинетка помете полицай в Плевен ВИДЕО
- 13:00 В Асеновградско броят пораженията: Коли смлени, градини унищожени СНИМКИ
- 12:00 Ще се качат на последния влак: три зодии, които скоро ще ги връхлети късмет