През последните седмици, месеци дори, темата с войната по пътищата е на фокус. Правителство и парламент работят по ново законодателство. Какви са обаче решенията?

37-те мерки, обявени от властта след трагедията със Сияна, нямат срокове и отговорници, смята бившият директор на „Пътна полиция“.

„Затова може да попитаме министър-председателя кога ще станат ясни тези мерки, кога ще ги види обществото и кога ще видим сроковете и отговорниците. Трябва и да има превенция и контрол на институциите, не е добре нещата да се случват след трагедиите“, смята бившият директор на „Пътната полиция“ в София Тенчо Тенев.

Свидетели разказаха за трагедията, при която загина 15-годишният Филип Арсов

Той добави, че трябва и контрол на институциите, за да се случват нещата навреме, и да има превенция.

При трагична катастрофа Николина и Красимир губят сина си Филип в София. Водачът е пиян зад волана и кара с превишена скорост в жилищен район в София, дори не прави оит да спре и отнася детето.

Почернената майка иска справедливост, но знае, че няма да е скоро.

„10 месеца разпитват свидетели, а в понеделник отмениха заседанието защото един заседател е болен. Досъдебното производство наистина се случи по-бързо от други, но делото е отложено засега“, каза Николина пред БТВ.

„Откакто имаме тази тежка съдба и се запознахме и с другите членове на „Ангели на пътя“, знаем, че всичко може да се проточи и 7 и повече години“, каза бащата на Филип.