"Запазва се досегашният режим на обучение. Към днешна дата имаме единични случаи на заразени, няколко гнезда. Имаме отделни области, но мерките там ще бъдат локални. Не се предвижда цялостно затваряне на системата.
Имаме 286 ученици с положителни проби, както и 289 учители. Працентът на учениците е 6-7 пъти под общия процент на заразените, или общия брой на заразените на 100 000 души. На учителите е малко по-висок. Засега нямаме висок брой заразени".
Това каза министърът на образованието Красимир Вълчев.
Моделът се запазва, но в училищните дворове децата ще трябва вече да бъдат с маски", допълни той. "Намаляването на срока на карантина на 10 дни ще доведе и до по-малък брой карантинирани ученици", каза още Вълчев пред БНТ.
"99,2 процента от системата учи присъствено", обясни той. "Над 95 на сто от системата ще продължи да учи и при влошаване на ситуацията. Досега нямам данни, че училищата допринасят за влошаване на ситуацията", заяви министърът.
Прочетете още
- 18:45 Разбра се най-страшното: има жертва в катастрофата с джипа в София СНИМКИ
- 18:00 "Душата ме боли от вашето безразличие": Майка на момиче с увреждане с разтърсващ пост
- 18:28 Зрелищна буря над Бургас: "Беше страшничко, но красиво!" ВИДЕО+СНИМКИ
- 17:29 Тръмп намери неочакван начин да спре войната в Украйна
Николай 19:32, 20.10.2020
Изрод загубен, има деца живеят с възрастните си баби и дядовци какво искаш бе нещастник да има масово заразяване ли!?!!?!?! Учениците не се разболяват но са успешни преносители затваряй училищата путкооооо какво чакаш още ако те видя ще те удуша Мама ти *** долнааа