Градушка удари тази вечер и части от Ямболско, съобщават от Meteo Bulgaria.

Огромни ледени късове за се изсипали над село Скалица. Кадри, разпространени от местни жители, показват големи парчета лед, които са с назъбена форма.

Към момента няма данни за щетите, нанесени от стихията. Силна градушка се е изсипала и в село Тенево, където парчетата са били с размерите на яйце.

Страшна градушка удари Старозагорско! СНИМКИ

Припомняме, че по-рано днес градоносна буря връхлетя и Старозагорско. Град се изсипа в селата Ястребово и Ловец.  В първото населено място има нанесени поражения върху овошки и селскостопанска продукция на хората в селото.

Припомняме, че НИМХ обяви опасност от значителни валежи от дъжд на 25 май. За неделния ден е обявен червен код за части от три области в България - Благоевград, Смолян и Пазарджик. 

Предупреждението важи за общините Сатовча, Гърмен, Якоруда, Белица, Разлог и Банско и части от областите Смолян и Пазарджик. Очаква се на тези места през следващото денонощие да паднат до около 60 литра на квадратен метър дъжд.