Обвиненият за катастрофата, при която в събота загина футболният треньор Ферарио Спасов – Начо Пантелеев, не си спомня части от инцидента. Това заяви адвокатът му Венцислав Фоти. За пръв път след катастрофата проговори и самият Пантелеев. Той се извини и заяви, че случилото се е трагедия.
Полиция претърси дома на шофьора, обвинен за катастрофата с Ферарио Спасов
Междувременно нови факти излязоха около катастрофата. Наблюдаващият прокурор по случая Йордан Кожухаров не е отнел шофьорската книжка на обвинения мъж от Лясковец. Пантелеев нямал и забрана да напуска страната, съобщи Нова. Кожухаров обаче заяви, че физически шофьорската книжка на обвинения мъж е взета веднага след инцидента.
Днес самият Пантелеев се яви в Районния съд в Горна Оряховица, но по друго обвинение. Оказа се, че преди година 24-годишният мъж е бил обвинен в притежание на наркотици.
Днес изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов се срещна с великотърновския прокурор Йордан Кожухаров, който пусна на свобода с подписка Начо Панталеев. През изминалата нощ полиция влезе в дома на 24-годишния обвиняем.
Сарафов привика наблюдаващия прокурор заради тежката катастрофа с Ферарио Спасов
Прочетете още
- 15:44 Трима са пострадали при катастрофата между кола и камион край Пловдив
- 11:00 "Зор да вкарат шофьора в беля": Младежи се возят на гърба на автобус в София СНИМКИ
- 14:00 Бяла приказка в родопско село, намиращо се едва на час от Пловдив
- 12:00 "Заплашва да те наръга и убие, не спира да псува": Пиян вдигна накрак столичен квартал