Отлагат Закона за социалните услуги!

Отлагат Закона за социалните услуги!

Законът за социалните услуги ще бъде отложен с шест месеца. Това стана след постигнато съгласие на председателски съвет днес, съобщи депутата от Обединени патриоти Искрен Веселинов на брифинг с Народното събрание. Единствена партия, която била против е ДПС.

Отлагането ще е точка първа в дневния ред на законодателния орган в петък.

Припомняме, че това се първите дни на министър Деница Сачева начело на Министерството на труда и социалната политика. Тя смени Бисер Петков, чийто екип проведе разговорите по приемане на Закона за социалните услуги. Покрай текстове от закона имаше сериозно брожение в самите неправителствени организации. 

Групи, организирани предимно в социалните мрежи вече 6 месеца протестират срещу Стратегията за детето, въпреки че е оттеглена, като в последните седмици прехвърлиха протестите си и срещу Закона за социалните услуги като проблемен по отношение на правата, които дава на неправителствения сектор, пише news.bg.

Деница Сачева обяви като един от основните си приоритети дебата с тези протестиращи, така че да ги убеди, че никой няма намерение да краде децата им. Въпреки това гражданите обявиха протести днес и утре пред Народното събрание.

Отлагането на закона бе поискано и от парламентарните групи на Обединени патриоти и БСП. 

Напишете коментар
captcha

Виж още

Морската вода във Варненския регион e с отлично качество, като изключение прави
Притеснителен сигнал беше публикуван в социалните мрежи. Дама, станала свидетел
Починал е мъжът, който падна в шахта в Русе тази сутрин. По първоначална
Граждани разпространяват тревожен сигнал в социалните мрежи, след като туристи
Окръжна прокуратура – Перник предаде на съд непълнолетен, който
Снощи в беседка в жк „Бистрица“, в Дупница, е открит труп на