Понеже така или иначе важните решения в тая държава се взимат в извънработно време и за тях се научава от медиите, смятам, че мога да задам следния въпрос тук. Насочен е към отговорните органи - МВР, областна управа и т.н. Много от имотите по селата (особено по-близките) са собственост на хора, живеещи в града, и не се използват за постоянно живеене. Сега, след като собствениците не могат да стигнат до тях, а в същия момент криминалният контингент по селата се придвижва необезпокоявано и му е гарантирано, че жилищата ще са празни, какви мерки са взети за опазване на имуществото на хората? Или след седмица, две, месец ще разберем, че са останали само тухлите от тях?

Докато всички сме подвластни на коронавируса и той успя за дни да промени живота ни тотално, се оказва, че всяка стъпка на правителството, насочена към защитата ни от заразата, влече след себе си непредвидими последствия. В случая те са по-скоро все още опасения за последствия, но така или иначе хората вече се тревожат - освен за здравето си - и за имуществото си.

Конкретно, въпросът е зададен от плевенчанин, но сме сигурни, че касае много от българите, живеещи в областните центрове и притежаващи имоти в близките села. Ето как реагираха хората в социалните мрежи:

- Вилните зони са най-застрашени. Не те пускат да идеш до вилата, а ромите от Бохот си обикалят спокойно.

- Много добър въпрос! Ние също ходим събота и неделя, а сега започва и работният сезон по дворовете! Ако не се ходи два-три месеца, какво ще стане - змии, гущери, джунгла в двора, а от къщата не е ясно какво ще е останало! Не знам какво ще се прави, няма яснота по въпроса.

- Полицаите проверяват по КПП-тата, а другите - по домовете ни, иначе на нашенски казано - осигуряват контролиран достъп на крайно нуждаещите се!!!

- На мен ми окрадоха и тухлите, и нови керемиди, и цимент, и колове, и павета, и плочки само докато усетих, че кучетата са преместени, тъй, че органите ги болят органите!!!