От полицията в Елин Пелин излязоха с официална информация по случая с отнемането на дете. Казусът придоби популярност след публикация на потресаващо видео в мрежата.
В поста си майката на 3-годишното дете - Катерина, посочва твърди, че детето и е било отнето от нейния баща, без той да има право на това. От своя страна Борислав, която е бивш съпруг и баща на детето, контрира това. Той обясни, че действително е взел детето от майката, но веднага след това го е отвел в полицията. Там са пристигнали всички отговорни институции, пред които страните са подписали протокол и момиченцето е оставено при баща си за полагащите се 20 дни летен престой.
Мъж отвлече дъщеря си, виковете на майката и детето не го спряха! ВИДЕО
"Към 8.39 часа на 30 юли в РУ - Елин Пелин е получен сигнал за възникнал скандал на бул. „Новоселци“, последван от още две съобщения – първото за отказ на майка да предаде детето на бащата съгласно съдебно решение, а второто – от самата майка, че бившият й съпруг отвлича детето им.
Междувременно тя пуска и клип в социалните мрежи. Незабавно на адреса са изпратени полицейски служители. Пред униформените жената обяснила, че бившият й съпруг е отнел дъщеря им, ударил я е, после предал детето на свой роднина, който се отправил към поликлиниката.
Бащата на тъжителката ги последвал, но не успял да вземе внучката си. За изясняване на казуса, родителите на жената били поканени в районното управление, а към 8.50 часа бащата се явил в полицията заедно с детето, за което веднага била уведомена майката.
Полицейските служители оказали и съдействие на държавен съдебен изпълнител, от когото е изготвен протокол, а в присъствието на служители на Дирекция „Социално подпомагане“ детето е предадено на бащата.", информират от полицията.
От родителите и роднината на бащата са снети сведения и съставени предупредителни протоколи по чл. 65 от ЗМВР. От РУ - Елин Пелин уточняват, че през последните месеци униформените неколкократно са оказвали съдействие във връзка с подадени жалби от всеки от двамата родители за неизпълнение на съдебни решения. По случая е образувана проверка, докладвана в Районна прокуратура - Елин Пелин.
Бащата от страшното видео с отнемане на дете: Майката изпусна дъщеря ни от 2-рия етаж