Пожарът в завода за целулоза в Свищов е напълно потушен и ситуацията е под контрол. Това каза за Михаил Кочев - член на борда на директорите на предприятието.
Взрив и пожар в завод край Свищов, има пострадали СНИМКИ
"Не се налагат извънредни мерки, няма замърсяване в атмосферата или на водата. Ще отнеме време за възстановяване от пораженията. Засега няма информация за замърсяване, в Свищов има мониторингова станция, която не е отчела промяна на стойностите. Имаше измервания и от специализирана лаборатория”, каза още Кочев.
Причините за възникването на пожара все още се изясняват, тепърва ще се оценяват и щетите, както и времето за възстановяване, тъй като заводът в момента не може да работи.
Трима пострадаха след вчерашния взрив. Освободени са за домашно лечение.
Трима са пострадалите след взрива в завода за целулоза край Свищов
Прочетете още
- 13:00 Отведохме я за повръщане, върнаха ни я в ковчег: гняв в Добрич след смъртта на дете
- 12:00 Жена избухна за смъртта на Стефан, потресла България: Петима срещу един - съзнателна агресия и страхливост
- 14:00 Голф и Ауди си „премериха" акъла – не стигна и за двамата ВИДЕО
- 09:59 Слънцето „изригна" отново след двумесечно затишие, ще има ли магнитни бури?