"Благодарение на правилната тактика и стратегия, избрани от правителството и от Щаба, избегнахме съдбата на държави като САЩ, Испания, Италия по отношение на разпространението на заболяването. Успяхме да ограничим разпространението на заразата и то благодарение на тези, които бяха дисциплинирани”, заяви пред Нова телевизия директорът на болница "Св. Екатерина" проф. Генчо Начев.
Според него строгите мерки, които бяха въведени в страната във връзка с епидемията, са били облекчени навреме. „Решенията бяха съобразени с анализ на реалната действителност, който показваше, че пикът е достигнат, започна едно плато. Облекченията бяха навременни, но опасността не е отминала”, посочи той.
Коронавирусът ще бъде част от живота ни, твърди проф. Начев.
„Тази пандемия подейства в няколко аспекта. Усетихме, че не сме вечни, че всеки може да се разболее и това заболяване може да завърши фатално. Това подейства на психиката.
Второто положително от тази пандемия е, че много хора отвориха сърцата си за доброто и за това как могат да помогнат на околните.
Дарителството отново се завърна. Бяхме забравили за дарителските акции, че дълбоко в душата на българина има такъв момент – че може да помогне на ближния”, каза проф. Начев.
Прочетете още
- 08:01 Най-големият ритейл парк в Пловдив привлече водещи брандове и продължава да се разширява СНИМКИ
- 10:00 Контрольорка свали дете от автобус – нямала дребни за ресто
- 11:00 Мъж се сби с друг, за да спаси кученце, носено в торба
- 11:30 Статуя на Григор Димитров се появи в карловското село Дъбене ВИДЕО