„Става доста топло, това е втората вълна. От днес започва не бавния, а жестокия грил, защото се вдигат температурите, та чак до вторник“, каза климатологът проф. Георги Рачев.
В Лом и в други градове по поречието на река Дунав температурите ще достигнат над 40 градуса. В понеделник, вторник и следващите дни ще наблюдаваме абсолютно максимални температури в този район.
В София от днес до вторник температурите ще стигнат до 36 градуса. „Хубавото в лошото е, че въздухът е относително сух и е малко по-леко за понасяне. Ако беше с по-валежен въздух щеше да бъде абсолютен мор“, каза климатолоът.
През почивните дни ще има някое и друго облаче, но нищо съществено. На отделни места може и да капне капка дъжд, добави проф. Рачев.
Евентуално разхлаждане ще има в сряда и четвъртък, когато се очакват валежи, пише bTV.
„Има крещяща нужда малко да повали. Четвъртък и петък – глътка въздух и след това отново температурите тръгват нагоре. След няколко дни почивка преди предишната вълна, отново имаме два дни почивка и отново нова гореща вълна“, коментира климатологът.
Прочетете още
- 17:56 ПП внасят вот на недоверие в петък, готвят още по-голям протест другата седмица
- 15:00 Пиянска логика: Не ми се лежи в затвора, каза дамата, след като се озова на земята
- 10:59 Със 7 месеца стаж: 18-годишна навлезе в насрещното, заби се в камион ВИДЕО
- 19:00 Съпруга изчезва мистериозно в Силистра, мъжът й моли за помощ