Неизвестни лица са закрили с тиксо знамето на България и информацията, свързана с финансирането, на табелата на стена за спортно катерене, поставена в Градския парк в Битоля, съобщава сайтът Независим. мк.
Проектът, финансиран по линия на Българската помощ за развитие на Министерството на външните работи на България, беше открит в началото на юни. Стената за катерене е много посещавана и дори се образуват опашки, посочва изданието.
Знаме на РСМ се развя на блок в Пловдив, реакциите не закъсняха СНИМКА
На информационната табела, която е поставена в близост до стената, са останали видими „само текстът, който информира за изпълнителя на проекта, както и знамената на Северна Македония и ЕС”. Със зелено тиксо е покрит текстът, който гласи: „Българска помощ за развитие от МВнР чрез Генералното консулство на Република България в Република Северна Македония Битоля – 2022-2023 г.“, както и логото на Българска помощ за развитие и знамето на Република България.
„По-възрастните жители на Битоля, които всяка сутрин се разхождат из парка, са изненадани от този "културен вандализъм", защото много често паркът е обект на вандали, които чупят и рушат всичко пред себе си. Мемориалната плоча, посветена на италианските войници, участвали на македонския фронт, беше счупена и надраскана няколко пъти, бюстовете на македонските национални герои бяха изпочупени, а лампи и пейки - унищожени”, отбелязва изданието,цитирано то БТА.
Разкриха колко от хората в РСМ подкрепят вписването на българите в конституцията
Стена за спортно катерене и сцена за детско-юношески културно-артистични дейности бяха открити в градския парк в Битоля на 1 юни т.г. Проектът е осъществен според съвременните тенденции на много европейски столици и е първият по рода си на територията на Република Северна Македония. На откриването на стената за спортно катерене присъстваха генералният консул на България в Битоля Николай Димитров и кметът на града Тони Коняновски в присъствието на представители на българското генерално консулство и граждани на Битоля.
Сурови наказания за българите, арестувани на границата с РСМ
Снимка: Pixabay