Пловдивският апелативен съд остави в ареста трима мъже от Белозем, като отхвърли като неоснователни жалбите за промяна на мерките им за неотклонение от „задържане под стража“ в по-леки.
Срещу тримата е повдигнато обвинение за това, че в съучастие, на 8.02.2020 г. в Белозем са извършили грабеж с причиняване на средна телесна повреда на 82-годишна жена, която оставили да лежи със счупен крак. От къщата й взели малък бойлер за топла вода от мивката в кухнята, мобилен телефон и микровълнова фурна.
Апелативният съд прецени, че са налице всички предпоставки за потвърждаване на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“, взета от Окръжен съд- Пловдив спрямо тримата обвиняеми. По делото са събрани достатъчно доказателства от разпитите на свидетели и направените експертизи, от които може да се направи обосновано предположение, че тримата за извършили деянията, в които са обвинени.
Има задържани за зверски пребитата и ограбена жена в Белозем! ВИДЕО
Законът предвижда за повдигнатите обвинения тежки наказания от 5 до 15 години лишаване от свобода, ако обвиненията срещу тримата бъдат доказани. И тримата обвиняеми имат богато съдебно минало, единият от тях е осъждан 11 пъти. За това съдът смята, че при по-лека мярка за неотклонение за всеки един от тримата, има опасност да извърши престъпление, още повече, че за въпросният мъж обвинението е, че е извършил последното деяние в условията на опасен рецидив.
Заседанието се проведе чрез видеоконферентна връзка между ареста в Пловдив, където се намираха обвиняемите и съдебната зала, в която бяха съдебният състав, прокурорът и защитниците.
Определението на съда е окончателно.
Прочетете още
- 14:00 Как да си направим кална алея пред блока – пловдивчанин ни показа СНИМКИ
- 12:00 Ще се къпят в щастие: три зодии, които ще имат късмет до края на април
- 15:00 Баба къса теменужки в Морската градина, в Мрежата се разрази дискусия СНИМКИ
- 13:22 Зверско задръстване на изхода на Симитли по пътя за Кулата СНИМКИ
Ивелин 16:47, 09.06.2020
Няма прошка за такиви