Спецпрокуратурата поиска най-тежката мярка за жената на Васил Божков - "задържане под стража". Елена Динева е с обвинение за участие в организирана престъпна група. Задържана е в сряда с 72-часова мярка.

Към самия Васил Божков има повдигнати няколко обвинения – за принуда, изнудване, търговия с влияние, за държане и отчуждаване на културни ценности.

Същевременно главният прокурор Иван Гешев коментира документа за криминална регистрация на Васил Божков, който беше открит в сейф в негов офис, предава Нова тв.

Откриха огнестрелно оръжие и криминалистическа регистрация в офиса на Божков!

„Това е оригинален документ за криминална регистрация преди 1978 година. Защо сега се открива? Защото сега съм главен прокурор и защото сега има политическа воля. Това не е справка, а е бланка. Тя показва, че едно лице е осъдено два пъти. След това този документ се е прибрал като спомен и артефакт. В един момент той е почувствал, че е по-силен от държавата и си е оставило трофей”, коментира главният прокурор Иван Гешев.

 

Претърсването продължава! Прокуратурата показа любопитно ВИДЕО от дома на Божков