Силна буря се разрази в Смолян. Нанесени са материални щети от ураганния вятър, наводнени са приземни помещения, има и затруднения на трафика в областта.
Стихията е започнала около 8 часа сутринта и е продължила 20 минути.
Вятърът е съборил леки конструкции, има паднали дървета и керемиди. Някои от покривите са с изкъртени ламарини. Регистрирани са и други материални щети. Няма информация за пострадали хора, съобщи bTV.
В селата в общините Смолян и Чепеларе е имало прекъсване на електрозахранването за няколко минути, но вече е възстановено. Аварирал е далекопровод между Сърница и Широка поляна, но и там токът е възстановен по кабел.
В Смолян, в кв. "Каптажа" има паднали два покрива, а заради паднали дървета на ул. "Първи май" няма ток.
В Мадан силната буря е наводнила мазета в един жилищен блок на ул. "Република". Екипи вече работят по отводняване на мазетата и разчистване на падналите дървета.
По пътищата в областта също има много сигнали за паднали дървета и камъни, но на този етап няма затворени пътища. Паднали камъни има по пътя Стойките - Широка лъка, а паднали дървета има по направленията Старчево – Неделино, Смолян Пампорово и Батак – Доспат.
Прочетете още
- 10:00 Пловдивски учители в Рим: пред мистерията на изгубения гроб на Кирил Философ СНИМКИ
- 12:00 "Невъзпитани и неуки": Софиянец избухна срещу младежи, сътворили кочина СНИМКИ
- 11:00 Монтанец помля два автомобила на известна верига ресторанти и избяга ВИДЕA
- 09:00 „Обувките ми искат да седнат" – нова мода в сливенските автобуси СНИМКА