Собствениците на автокъщите във великотърновското село Шереметя се готвят за протест с блокада на пътя София - Варна, след като не получиха обезщетение от държавата за нанесените щети от градушката на 12 юни.
Градушката с големина на юмрук нанесе щети за над 4 милиона лева в общините Велико Търново и Лясковец. Пострадаха и автомобилите в 15-те автокъщи в Шереметя, които не са застраховани и бяха под открито небе.
"Чакаме нещо да покрие държавата, защото нямаме силата и възможността. Страшно голяма щета, няма възстановяване на автомобилите", заяви един от собствениците Петьо Стоянов, който загуби 90 автомобила.
След градушките: Автокъщи разпродават колите си с до 50% отстъпка
Подали са документи, но не получават финансова помощ. С унищожените от градушката коли собствениците на автокъщите се подготвят да блокират главния път София – Варна, съобщи БНР.
Комисиите са обходили 201 адреса, подадени са 43 заявления. 10 178 лева е държавната помощ, която е отпусната на 17 домакинства в Шереметя, Малки чифлик, Арбанаси, Къпиново, Самоводене, Миндя, Церова кория, Пчелище, Драгижево и Лясковец.
Прочетете още
- 15:00 "Ако си на спирката – вдигни ръка" - как софиянци търсят решение на транспортната криза
- 12:00 Сливенски пожарникари спасиха коте, паднало във водосточна тръба СНИМКИ
- 11:00 Мъж се сби с друг, за да спаси кученце, носено в торба
- 11:30 Статуя на Григор Димитров се появи в карловското село Дъбене ВИДЕО