Тежка верижна катастрофа е станала на магистрала "Струма".
Предполага се, че до инцидента се е стигнало заради гъстата мъгла в района на Сандански.
Сигнал за верижния ад към 112 е подаден около 8 часа.
Произшествието е станало в района на разклона за Петрич, като са се ударили десет автомобила.
Има много пострадали хора.
Към момента е установено, че верижната катастрофа, в района на разклона за село Ново Делчево, е между 7 леки автомобила и 2 микробуса, съобщиха от полицията.
Три жени са транспортирани към болнични заведения за уточняване на здравословното им състояние.
Лентата за движение в посока София е затворена. Автомобилите се пренасочват през с. Рибник към гр. Сандански и с. Ново Делчево към гр. Сандански.
Точно преди 2 г. на същото място на автомагистрала "Струма" отново стана тежка верижна катастрофа с 30 коли и отново в 8 ч сутринта. Тогава загина един шофьор, а 13 бяха ранени. Причината тогава също беше гъста мъгла.
Видимостта към момента е ограничена и на магистрала "Тракия", около Пловдив и Ихтиман. Бъдете внимателни!
Снимки: БТВ
Бдителност на "Тракия" – гъста мъгла при Пловдив, дим на Ихтиман СНИМКИ
Водеща снимка: Петрич нюз
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума