Към 1.10.2020 г. часа на територията на Пловдивска област има 26-новодиагностицирани случаи на COVID-19. В Националната информационна система са общо 1742.

„От новодиагностицираните няма медицински лица и ученици. През изтеклото денонощие няма починали пациенти с COVID-19.

Хоспитализирани са 5 души, като един от тях – жена на 61 г. е в по-тежко състояние. Общо болните в отделенията с потвърдена диагноза са 63–ма, от тях 6 са на интензивно лечение. Към днешна дата свободните легла в отделенията за коронавирус са 134, а интензивните са 29, уточни областният управител и председател на ОКЩ Дани Каназирева.

По данни на РЗИ под карантина в областта са 408 лица. На домашно лечение са 299 лица. От новорегистрираните случаи най-много са в Пловдив -22, а в общините Асеновград, Марица, Хисаря и Родопи има по един.

Регистриран COVID-19 в учебни заведения през изминалите 24 часа:

На 30.9.2020г диагностициран преподавател от ОУ „Св. Климент Охридски“ с. Скутаре, община Марица. Под 14 дневна карантина е заболялата учителка и 16 деца от първи клас, карантинирани като контактни. /от Щаба вчера случаят е съобщен/.