В повечето райони на страната валя дъжд тази нощ, а в Предбалкана и планините – сняг. През деня постепенно валежите ще отслабват, а до вечерта в повечето райони и ще спрат. Още през нощта в цялата страна вятърът ще се ориентира от североизток и ще е предимно умерен. През деня ще обръща от запад-северозапад и в повечето райони ще отслабне. Преобладаващите минимални температури ще бъдат между 0° и 5°, а максималните - между 2° и 7°. В София минимална температура около 0°, максимална около 3°.
Над Черноморието ще преобладава облачно време. Преди обяд все още на места ще има слаби валежи от дъжд. Ще духа умерен и временно силен североизточен вятър, който през деня ще се ориентира от север-северозапад. Максимални температури: 9°-10°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
Над планините ще преобладава облачно време. Преди обяд все още на места с валежи от сняг. Ще духа умерен вятър от север-североизток, който през деня по високите части ще се ориентира от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 1°, на 2000 метра - около минус 3°.
Прочетете още
- 09:55 "Има реална опасност за неговото здраве и живот": Издирват млад мъж, изчезнал е СНИМКИ
- 08:00 Разпети петък: денят на най-голямата жертва и тишината преди Възкресението
- 11:22 Тежък инцидент с камион в Хаинбоаз! Задържаха шофьора* СНИМКИ
- 11:45 На Разпети петък: Сняг покри Шипченския проход, градушка падна край морето ВИДЕА