Смъртта на великата Ваня Костова потресе цяла България.
Обичаната певица се е готвила с нетърпение за голям концерт през лятото в Бургас, разкриха нейни близки. Тя е трябвало да участва в конкурса "Бургас и морето", който това лято се възстановява. Трябваше да пее заедно на сцената със Стефан Диомов, очакваше срещата с бургаската публика с огромно желание, разказа близка до композитора Стефан Диомов. Той бил съсипан от новината за смъртта на Ваня и нямал сили дори да коментира по телефона новината.
Само преди 13 дни двамата имаха общо участие във Велико Търново, където композиторът представи автобиографичната си книга. Тогава Ваня Костова е била изпълнена с енергия, жизнена и с планове за бъдещето, пише "24 часа".
Днес новината за смъртта й потресе България.
Все още няма официална информация от какво е починала певицата, но нейни близки разкриват, че тя е страдала от онкологично заболяване, имала е и диабет.
Прочетете още
- 14:00 БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ: Вижте отличителните знаци на новите ни банкноти и центове
- 12:45 Първото бебе за 2026 г. в "Майчин дом" проплака 35 минути след полунощ
- 13:00 Януари 2026: Какво разкриват картите Таро за първия месец на годината?
- 15:00 Стигнаха и дотам - откраднаха елхичката, засадена в градинка СНИМКА
